Navigere opp
Logg på
Hjelp (nytt vindu)
Meråker kommune - Valg - Valglister
Hopp til hovedinnhold

Valglister

 

Her finner du godkjente valglister.

Listene er godkjent av valgstyret

 

 

 

 

Disse har levert inn listeforslag til årets kommunestyrevalg 2019 for Meråker.

ARBEIDERPARTIET

1.  ANNE-KARIN LANGSÅVOLD 1964
2.  LARS MAGNUS BRÆKKEN 1986
3.  Turid Brurok 1969
4.  Eirik Øian 1963
5.  Julianne Risvold 1997
6.  Svein Ivar Stordalsvold 1966
7.  Hilde Myhre Jønsson 1964
8.  Leif Karsten Haugen 1950
9.  Mathilde Lillevold 2000
10.  Christian Fredrik Kolvik 1982
11.  Ellen Olaug Hetland Ljung 1967
12.  Ivar Mansæterbak 1966
13.  Gunn Monica Røe Johansen 1976
14.  Kjell Morten Bjørnås 1983
15.  Ann Jeanette Brandtzæg-Sand 1969
16.  Stein Gunnar Lekang Berg 1986
17.  Hege Reppe 1970
18.  Kjell Joar Slungård 1948
19.  Sverre Fordal 1992
20.  Kjell Idar Sylten 1949
21.  Knut Johan Weiseth 1958
22.  Håvard Asbjørn Klokhaug 1956

Navn på kandidater som skal ha stemmetillegg er skrevet med store bokstaver. 

FREMSKRITTSPARTIET

1.  Olav Gimse 1970
2.  Liv Irene Krogstadnes 1979
3.  Ole Brenntrø 1940
4.  Heidi Halvorsen 1978
5.  Knut Thorsø 1947
6.  Lennart Krogstadnes 1973
7.  Kim Andre Husås 1991
8.  Bjørn Borten 1958
9.  Kjell M. Almåsbakk 1954



HØYRE

1.  KEN SVENDSEN 1973
2.  TORE PETTERSEN 1966
3.  TROND MARIUS SLUNGÅRD 1966
4.  Petter Melbye Merakerli 1989
5.  Ole Fredrik Haarsaker 1982
6.  Roar Lynum 1954|
7.  Per Gunnar Merakerli 1966
8.  Roger Slungård 1956

Navn på kandidater som skal ha stemmetillegg er skrevet med store bokstaver. 

MERÅKER TVERRPOLITISKE BYGDELISTE

1.  Kjersti Kjenes 1967
2.  Bente Kristensen 1962
3.  Gunnar Smedberg 1952
4.  Runar Gjemse 1974
5.  Lene Husbyn Høiseth 1976
6.  Stefan Sagen 1973
7.  Andrea Gjemse 1984
8.  John Ola Løseth 1967
9.  Ingrid Pedersen 1980
10.  Stig Solem 1977
11.  Iselin Kolden 1987
12.  Erlend Buland Øien 1988
13.  Ingunn Tronsmo Skallan 1975
14.  Petter Stensvoll 1954
15.  Katrin Kristensen 1965
16.  Leif Aksel Buland 1970
17.  Mari Anne G. Høiseth 1963
18.  Geir Haugen 1967
19.  Lillian Brandsfjell 1981
20.  Leif Juliussen 1940
21.  Nina Stenmo 1974
22.  Einar Olav Ringen 1948
23.  John Magnar Høiseth 1948
24.  Roar Sagen 1955
25.  Jens Anders Uppstrøm Kværnmo 1998
26.  May Elin N. Olsen 1982


SENTERPARTIET

1.  KARI ANITA FURUNES 1978
2.  Maria Weronica Økdal 1994
3.  Eline Lello 1980
4.  Ludvig Haugen 1965
5.  Gunnhild Malones Stuberg 1970
6.  Gjøran Sandvik 1988
7.  Gunnil Wæhre 1970
8.  Kåre Johan Eriksson 1994
9.  Anna Kristine Aasvold 1996
10.  Trond Erik Reitås 1988
11.  Odd Wæhre 1999
12.  Torkel Sende 1990
13.  Siw Lindgren Sæther 1976
14.  Svein Erik Lian 1976
15.  Marit Wæhre 2001
16.  Gunnar Hanssen 1946
17.  Monika Strøm 1968
18.  Lars Thomas Kvernmo 1976
19.  Ragnhild Haugen 1999
20.  Roar Velva 1966
21.  Geir Arve Krogstad 1985
22.  Guri Løseth Kaasa 1959
23.  Linda Brenntrø 1976
24.  Bjørn Arild Skjelstadås 1981
25.  Magne Frengen 2000
26.  Eli Stubban Karlsson 1959
27.  Snefrid H. Slungård 1956

Navn på kandidater som skal ha stemmetillegg er skrevet med store bokstaver. 

SV - SOSIALISTISK VENSTREPARTI

1.  MONIKA LETNES 1985
2.  EVA LIEN 1954
3.  ARILD AUNE 1971
4.  Marit Oline Haugen Øverkil 1960
5.  Kolbjørn Ringen 1961
6.  Mette Iren Raaen 1983
7.  Trond Ringen 1971
8.  Elin Mortensen 1961
9.  Joakim Weiseth 1984
10.  Marthe Langsåvold 1950
11.  Stig Daniel Danielsen 1975
12.  Sofie Palmelind 2001
13.  Alberto Cuneyt Özgur  1968
14.  Brit Nora Walstad 1974
15.  Stefan Øhrbom 1966
16.  Marit Kristine Holand 1973
17.  Gisle Aune 1998
18.  Inger Johanne Furunes 1947
19.  Jan Olav Borstad 1953
20.  Kari Børstad Berger 1971
21.  Jan Ove Bremseth 1979
22.  Ole Jakob Lund-Tangen 1967
23.  Audhild Nelly Johnsen 1953
24.  Åsmund Øverkil 1956
25.  Helge Øyn 1956
26.  Per Johan Dalåmo 1950
27.  Olav Gilsåmo 1944

Navn på kandidater som skal ha stemmetillegg er skrevet med store bokstaver. 

VENSTRE

1.  Lille Merakerli 1962
2.  Kai Kristiansen 1983
3.  Egil Haugbjørg 1946
4.  Eva Eilertsen 1970
5.  Arne Petter Øyen 1964
6.  Ghebrihiwet Weldezgh 1974
7.  Ekaterina Merakerli 1983
8.  Sonja Kristine Danielsen 1977
9.  Sarah Børstad 1993
10.  Kjell Hjalmar Lundemo 1943
11.  Sivert Skavmo 1980
12.  Sabah Elfadhil Saifaddin 1983
13.  Lillian Blæstervold 1959
14.  Rune Stenmo 1974
15.  Aud Marø 1950
16.  Grete Sørmo Førde 1940
17.  Bjørn Madslangrud 1955
18.  Dag Slungård 1962


Oppdatert: 27.05.2019 15:19
 
Meråker Kommune
7530 Meråker. Telefon: 74813200. E-post: postmottak@meraker.kommune.no Org.nr: 835231712
Åpningstider: 08.00 - 15.30 | Infotorg 09.00 - 15.00 | Nettstedskart
Meråker Kommune
7530 Meråker. Telefon: 74813200. E-post: postmottak@meraker.kommune.no Org.nr: 835231712